[wpa_toolbar]

Bajki jak uśmiechy, przychodzą do mnie niespodziewanie

Data Publikacji: 24.04.2014
Udostępnij:

rydel6 VI.2014 odwiedzi naszych czytelników tym razem w Szkole Podstawowej nr 2 Anna Czerwińska – Rydel, muzyk, pedagog, gdańska autorka książek i audycji dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej, na swojej stronie www.annaczerwnskarydel.com pisząca m.in. „lubię białe płatki śniegu, mruczenie kota i ciasteczka migdałowe. Kocham dzieci, muzykę Mozarta i zapach pomarańczy. A bajki przynosi mi poranne słońce (…) bajki zbieram jak kwiaty na łące”.

Autorka pisze serie biograficzne o wielkich Polakach

Jaśnie Pan Pichon, rzecz o Fryderyku Chopinie – 2010

W poszukiwaniu światła – opowieść o Marii Skłodowskiej Curie – 2011

Po drugiej stronie okna, opowieść o Januszu Korczaku – 2012

Moc czekolady – opowieść o Wedlach i czekoladzie

W podróży ze skrzypcami – opowieść o Henryku Wieniawskim.

A najnowsza to wesoła opowieść o Kornelu Makuszyńskim pt. „Słońce na papierze”, którą zrecenzował prof. UW G.Leszczyński „autorka wraz z młodym czytelnikiem zagląda do rodzinnego domu państwa Makuszyńskich, do egzotycznej dziś szkolnej izby …”

Na plan pierwszy wysuwają się zawsze spotkania z różnymi osobami np. z panem Walentynowiczem, twórcą wizerunku Koziołka Matołka …

W najbliższym czasie książka trafi do biblioteki, gdyż zamierzamy ją zakupić, oczywiście i czytelnicy będą mogli to uczynić na spotkaniu autorskim oraz uzyskać autograf pisarki.

Po raz pierwszy spotkanie organizujemy dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 mając nadzieję, że będą to dla nich niezapomniane chwile.