[wpa_toolbar]

Alarm w lesie – czyta strażak

Data Publikacji: 24.02.2019
Udostępnij:

22.02.2018 Izerkę odwiedziła grupa Jarzębinowa na która czekał gość – radny Paweł Mikołajczak, który w ramach akcji „Radni czytają dzieciom”, przeczytał opowiadanie o strażaku Samie „Alarm w lesie”. Wybór książki był nieprzypadkowy, Paweł Mikołajczak oprócz pełnienia funkcji radnego i pracy zawodowej, jest strażakiem w Świeradowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.
Dzieci zadawały wiele pytań, cierpliwie odpowiadał gość, opowiedział im ponadto o różnych zagrożeniach i jak należy na nie reagować. Dzieci utrwaliły dwa numery alarmowe 998-który będzie wkrótce nieaktualny i 112. Nasz specjalny gość, jak nam wcześniej wyznał miał tremę, bardzo dobrze poradził sobie w roli „wychowawcy”, dzieci były zachwycone gościem, może to nie przełożyło się na statystykę, bowiem na pytanie „Kto chce zostać strażakiem?, było tylko dwóch chętnych, a niemal wszyscy policjantami chcą być. Może to się zmieni, kiedy Paweł Mikołajczak przyjdzie w ubraniu strażaka!
W drugiej części zajęć była zabawa z figurami geometrycznymi – każde dziecko otrzymało zestaw figur( jedno koło, 1 trójkąt, para prostokątów w jednym kolorze i druga w innym kolorze) oraz biała kartkę jako podkładkę .
Najpierw ustaliliśmy sobie czy dzieci znają wszystkie figury( znały)a potem prosiliśmy aby układały je według naszych ustnych poleceń. W ten sposób dzieci ułożyły pajacyka i domek.
Trzeci obrazek miały dzieci ułożyć samodzielnie i dowolnie jak chciały ( warunek był jeden – muszą użyć wszystkich figur ). Ułożone obrazki zostały przyklejone przez dzieci na białe kartki. Powstało wiele robotów, domków i kwiatków.
Tradycyjnie po zajęciach plastycznych przedszkolaki mogły samodzielnie oglądać książki i pobawić się w Kąciku Malucha. Dzieci pożegnaliśmy zdrowym ciasteczkiem.