[wpa_toolbar]

31 Finał WOŚP „Żyj zdrowo w zdrowym świeci”

Data Publikacji: 06.02.2023
Udostępnij:

29 stycznia 2023r od godz. 11 Izerka była gotowa przeprowadzić 31 finał WOŚPu. Odpowiednia kolorowa sceneria, plakaty, czerwone serduszka oczywiście puszka.

O godz. 11.15 rozpoczęła wykład Gabriela Dragun, niezawodna od samego początku, współpracująca z Izerką, tym razem przygotowała wykład „Wspieranie zdrowia, przez regulację nerwu błędnego”, czyli jak działa nerw błędny? Jak wpływa na równowagę psychofizyczną? Jakie ćwiczenia i czynności warto wprowadzić w życie, by czuć się dobrze i utrzymać nerw w równowadze. Warto było się przekonać, gdyż uczestnicy z ochotą wykonywali różne ćwiczenia, zgadzając się, że synergia to zdrowie, rozwój i przyjemność, a pomocne temu zabiegi możemy samodzielnie, bez nakładów finansowych wykonywać jak oddechowe, ćwiczyć  mięśnie ucha, mimiczne twarzy: uśmiechać się, robić różne miny i to może być zabawa z dzieckiem w robieniu głupich min lub ago twarzy, nabieranie wody w usta i przytrzymanie, gulganie i inne, po prostu ćwiczyć, słuchać nagrań z dobrą muzyką, audiobooków, śpiewać kołysanki, pozytywne piosenki, mruczeć, grać na instrumentach muzycznych, przede wszystkim dętych, wolno ssać, żuć, wąchać, brać naprzemiennie prysznice.

Spotkanie z Gabrielą Dragun trwało prawie 3 godziny, były jeszcze dodatkowe rozmowy indywidulne. Zadowoleni uczestnicy z uśmiechem wpłacali nam do WOŚP – puszki a  my za „każdą złotówkę” wręczałyśmy przygotowany słodki poczęstunek: nasze wypieki cukiernicze: jabłecznik, sernik, brownie, ciasto czekoladowe.

Do godz. 14,30 zbierałyśmy do puszki, można było w zamian wygrać los w „Literackiej Loterii”, który każdy był wygrany,  był to udany strzał. W koszyku czekały na wpłacających do puszki pachnące piernikowe słodkości, niektóre nawet z wróżbami. Izabela Janiak z Pracowni Piernikowej „Isabell” a dostarczała od samego początku czyli co roku, po prostu „Serce Piernikowe” za serce WOŚP.

Do Izerki trafiła  wyjątkowa „Żabka” wykonana przez Kasię, która powędrowała na licytację główną do Hali Spacerowej Domu Zdrojowego i osiągnęła kwotę 350,00. Na licytację główną został przekazany wyjątkowy egzemplarz „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza wraz z pieczęcią Narodowego Czytania (wrzesień 2022) wydany przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Razem z czytelnikami, mieszkańcami i turystami zebraliśmy 29 stycznia 2023 r 1 224,50 zł.

Dziękujemy wszystkim wpłacającym

Przypomnijmy jak to wyglądało:

  • 2018 – 1 472,42
  • 2019 – 882,72
  • 2020 – 896,36
  • 2021 – 1 151,07
  • 2022- 1 186,96

Podsumowując niezwykłe wydarzenia jakim jest Finał WOŚP możemy stwierdzić, że było udane, pozytywne, z dobrym skutkiem dla nas wszystkich. Autorski wykład Gabrieli Dragun (za zgodą autorki) jest  dostępny w Izerce.